23 червня Запорізька обласна філармонія відновила проведення мистецьких заходів в рамках літнього концертного сезону
Запоріжці, які дуже скучили за живою музикою у залах облфілармонії, з радістю відвідали прем’єру вишуканої програми «Старовинні мініатюри» в рамках творчого проєкту «Мистецькі зустрічі у камерній залі».
![](/uploads/news/redactor/uvt5tfegfhylsrgp.jpg)
Музична мініатюра — це невеличка замальовка, в якій закладений перний настрій, образ, ідея,. У ній в лаконічнівй формі відбивається ціла епоха й водночас яскраво розкривається індивідуальність автора.
![](/uploads/news/redactor/3ryntcbampdhkaek.jpg)
Нова програма артистів філармонії дає можливість слухачам насолодитися шедеврами, яеі створили відомі композитори.
![](/uploads/news/redactor/lwvikszpcpg1gxob.jpg)
У камерній залі прозвучали інструментальні та вокальні мініатюри різних епох, які зберегли свою художню цінність, перемогли час і залишилися в історії музичного мистецтва поряд з симфоніями, операми та іншими жанрами.
![](/uploads/news/redactor/fqe36n51iyg1cyng.jpg)
Справжні музичні перлини занурили всіх присутніх у світ стародавніх майстрів Великого Відродження, Барокко, раннього Класицизму. Прозвучали твори К.В.Глюка, Дж.Б.Люллі, Т.Джордані, А.Кореллі, Дж. Каччіні, Л.Боккеріні, Дж.Перголезі, А.Вівальді, Ж.Обера, Й.С. Баха, Г.Ф.Генделя, Й.Гайдна, Л.Обера.
![](/uploads/news/redactor/uocrvduvcpjwcwle.jpg)
Свою творчість запоріжцям подарували інструментальне тріо у складі лауреатів міжнародних конкурсів Володимира Галіченка (скрипка), Іоланти Дамаскіної (фортепіано) та Дмитра Саверова (контрабас), солісти філармонії — лауреат премії ім.І.Паторжинського Українського фонду культури Юлія Якса (сопрано) та Вікторія Шестакова (сопрано).
![](/uploads/news/redactor/vz1sdag9hfwdebvj.jpg)
Ведучий програми Юлій Гаврилов дуже цікаво розповідав про кожного композитора та його твір.
![](/uploads/news/redactor/zl4tyfulf7dpih9x.jpg)
Слухачі довго стоячи аплодували артистам, дякуючи їм за радість та насолоду, отриману на концерті. Завершився перший концерт у рамках літнього концертного сезону спільним фото артистів і їх шанувальників.
![](/uploads/news/redactor/tihnxveddcyf3fvo.jpg)
— Ми дуже щасливі з того, що можемо проводити концерти на нашій улюбленій головній концертній сцені області, — коментує музичну подію в.о. генерального директора Запорізької обласної філармонії Ірина Конарєва. — Сьогодні ми презентували нову програму, яка має назву “Старовинні мініатюри”.
Програма готувалася давно, але вона, як ніяка інша, дуже підходить для відкриття циклу мистецьких заходів. Програма “Старовинні мініатюри” — дуже світла, вона дарує глядачам світлі радісні почуття.
![](/uploads/news/redactor/io1ob6pkfvms4j83.jpg)
Ірина Конарєва нагадала, що з запровадженням воєнного стану мистецькі заходи у приміщенні облфілармонії не проводилися.
Але артисти не припиняли творчу діяльність — вони виступали перед військовослужбовцями ЗСУ та бійцями тероборони, перед переселенцями — дорослими та дітьми. Творчі колективи та солісти двічі давали концерти у Запорізькому військовому госпіталі, де їх слухачами були поранені бійці та персонал.
— Хочу подякувати колективу філармонії і усім глядачам за те, що весь цей час ми були разом, — говорить Ірина Едуардівна. — Найголовніше — нам вдається підтримувати бойовий дух!
І сьогодні у нас є можливість повернути глядачам позитивні емоції на концертах, які будуть проходити у камерній та великій залах філармонії.
Не дивлячись ні на що, 82-й концертний сезон ми закриваємо прем’єрою “Гей, соколи!”, яку підготував академічний козацький ансамбль пісні і танцю “Запорожці”. Вона відбудеться 28 червня, у День Конституції України.
7-8 липня закриваємо ювілейний 65-й симфонічний сезон. Музиканти підготували дві прем’єри. У програмі прозвучить “Симфонія №3 “Героїчна” Л.В. Бетховена, а також інструментальна обробка пісні січових стрільців “Ой, у лузі червона калина”. Не так часто симфонічні оркестри виконують цей твір, але у нас вийшло.
Чекаємо глядачів на наших концертах і сподіваємось, що музика доставить не тільки насолоду, а й наблизить нашу перемогу!
![](/uploads/news/redactor/b1hwthmw63xmamx4.jpg)
Варто зазначити, що концерт відбувався з дотриманням вимог безпеки в умовах воєнного часу. Як повідомляла “Індустріалка”, у філармонії підготували під укриття два підвальних приміщення, які можуть розмістити до 200 осіб.
Якщо під час заходу прозвучить сигнал “Повітряна тривога”, він припиняється, а глядачів попросять переміститися в укриття.
На щастя, коли у камерній залі звучали інструментальні та вокальні шедеври, сирена мовчала. Як тільки прозвучали останні акорди, полегшено видихнули не тільки працівники філармонії, а й багато слухачів.
До речі, через зовсім невеличкий проміжок часу після закінчення концерту сирени у Запоріжжі завили.
Фото автора та Ірини Ценової