У Запоріжжі створено громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону “Міська варта”
Як розповів керівник “Міської варти” Олександр Дьяченко, громадське формування діє з 24 лютого 2022 в якості приданих сил Національної поліції і виконує правоохоронні та бойові завдання у Заводському районі в умовах воєнного стану.
![](/uploads/news/redactor/6w5zbpl7ep9jfd24.jpg)
— У громадському формуванні — 147 бійців, — розповів Олександр Васильович. — Чергуваннями охоплюємо весь Заводський район — Павло Кічкас, Запоріжжя-Ліве, селища Скворцово та Підпорожнянка.
![](/uploads/news/redactor/b4x5n1dxcbq2ubw5.jpg)
За патріотизм, активну волонтерську та громадську діяльність, значний особистий внесок в оборону держави та з нагоди Дня Конституції України 37 бійців «Міської варти» отримали нагороди від Заводської райадміністрації: 5 — медалі, 10 — Почесні грамоти і 22 — Подяки.
![](/uploads/news/redactor/wtyz2jq1bj9o1wzs.jpg)
Колишні правоохоронці допомагають охороняти правопорядок і в інших районах міста.
— Відповідно до закону про участь цивільних осіб у відсічі збройній агресії рф багато колишніх міліціонерів та поліцейських отримали зброю і несуть службу по забезпеченню публічної безпеки, — розповідає голова Запорізької обласної профспілкової організації атестованих співробітників органів внутрішніх справ Віктор Нестеренко. — На добровільних засадах, безкоштовно, продовжують нести службу біля 200 осіб. Спочатку було біля 300, але з часом хтось пішов служити в ЗСУ, хтось виїхав.
![](/uploads/news/redactor/kreo1jewb9kskubq.jpg)
На чергування виходять поліцейський і 2 чи 3 наших добровольця, пенсіонери чи ветерани МВС. І всі разом чергують по місту.
![](/uploads/news/redactor/do1xwcrwwshoyesu.jpg)
Фото надав Олександр Дьяченко