Обласна влада підвела підсумки роботи логістичного хабу
Логістичний хаб у Запоріжжі працює близько чотирьох місяців. За інформацією його керівника, директора департаменту культури та інформаційної політики ЗОВА Владислава Мороко, тут прийняли вже більше 65000 вимушених переселенців.
![](/uploads/news/redactor/4e5fjrvcqzhzthmk.jpg)
До Запоріжжя перемістилися жителі населених пунктів Запорізької, Херсонської, Донецької, Харківської та Луганської областей, які знаходяться в окупації або під ворожими обстрілами.
У логістичному хабі можна отримати допомогу продуктовими наборами, засобами гігієни, спеціалісти надають психологічну допомогу. Функціонує також інформаційний центр.
![](/uploads/news/redactor/pcu32gnfxrg9eavl.jpg)
У хабі відкрито кімнату догляду за дитиною, тут також створений простір для дітей від трьох років, де вони можуть грати, читати, малювати.
![](/uploads/news/redactor/edjbysx6wvqnsoea.jpg)
30 червня на базі логістичного хабу відкрився Центр допомоги врятованим.
![](/uploads/news/redactor/mp7gd0gm9xm9stlx.jpg)
Для цього на території Запоріжжя створюють спеціальні центри допомоги для всіх, хто постраждав в результаті нахабних та ганебних дій представників російської федерації. Тут люди мають можливість отримати усе необхідне, зареєструватися та вирушити далі, у більш спокійні місця.
Про підсумки роботи логістичного хабу говорили на нараді, що пройшла під головуванням начальника Запорізької обласної військової адміністрації Олександра Старуха.
![](/uploads/news/redactor/48udwmp8kwgntqji.jpg)
Так, від початку повномасштабного воєнного вторгнення російської федерації на територію нашої держави до Запоріжжя у пошуках прихистку прибуло 231 183 особи. Тільки за червень до Запоріжжя вдалось евакуювати 35 283 особи, серед яких не лише мешканці Запорізького регіону, а й сусідніх Херсонської та Донецької областей.
Вимушені переселенці зазвичай відвідують логістичний хаб, де вони можуть отримати всесторонню допомогу. Зокрема, проконсультуватися з правових питань чи питань пошуку роботи.
![](/uploads/news/redactor/ijrusqsy2qqbsnf6.jpg)
У хабі працюють волонтери, частина з яких — вимушені переселенці, які вирвалися з окупованих територій чи територій, які постійно знаходяться під обстрілами. Як, наприклад, координатор з гуманітарних питань Ірина Чернова, яка до Запоріжжя свого часу приїхала з Донецька.
![](/uploads/news/redactor/7rcqi738hl7a2uvp.jpg)
Зокрема, з вимушеними переселенцями спілкуються волонтери Благодійного фонду “Посмішка UA”.
Так, волонтер Наталія Кокшарова розповіла, що переселенці у хабі можуть отримати продуктовий набір, засоби гігієни для дорослих та діток, буває тут і дитяча білизна.
— Неважливо звідки вони приїхали — з Оріхова, Поліг, Бердянська чи Маріуполя — вони все отримають, — зазначає Наталія. — Якщо у переселенців є діти, то вони після пред’явлення документу отримують додатково до продуктового набору дитяче харчування, дитячу гігієну.
![](/uploads/news/redactor/cdmeuzurqbb4lxqq.jpg)
Волонтери заповнюють відомості про видачу допомоги — це, зокрема, звітність для спосорів.
У логістичному хабі також можна вибрати собі одяг. Його також допомагають вибрати волонтери. За словами волонтера Ніни, великим попитом користується сезонний одяг — футболки, шорти, легкі кофтинки та плаття.
![](/uploads/news/redactor/qoizgp5clv0dkeo2.jpg)
— Раніше було дуже багато речей, — розповіла Ніна. — Спочатку люди приносили, потім прийшла централізована допомога. Ми роздаємо що отримуємо. Речей достатньо. Але футболки, шорти запитують частіше усього. У людей багато дітей, тому вони беруть багато.
![](/uploads/news/redactor/gl4c7tlrzbfs1ybe.jpg)
Волонтер Червоного Хреста Леонід Маргацький доповнює, що речі в Запоріжжя приходять і з-за кордону — Польщі, Болгарії, були також з Румунії.
— Зараз в середньому щодня до нас приходить більше 100 переселенців, — розповідає Леонід Ананійович. — Раніше було і до 1000 осіб кожного дня.
За словами волонтера, запоріжці можуть приносити у хаб речі. Головне — щоб вони були випрані, випрасувані.
![](/uploads/news/redactor/xgxq6pp8qfki2zot.jpg)
У логістичному хабі також готові надати консультації представники служби зайнятості, центру надання вторинної правової допомоги.
Для діточок тут є спеціальний простір, де вони можуть малювати, читати чи грати. Також є спеціальна кімната для матері з дитиною, якою опікується волонтер Світлана Щербина. Запоріжці можуть приносити в кімнату іграшки, ігри, розмальовки.
![](/uploads/news/redactor/mnjgwdinpjsarirx.jpg)
Нагадаю, на в’їзді до Запоріжжя біля Епіцентру працює гуманітарний хаб. Він приймає людей, які виїздять з окупованих територій.
![](/uploads/news/redactor/nhsdwxqh3qvnujqs.jpg)
Фото Олександра Прилепи