Діти-переселенці з Маріуполя познайомилися з криміналістикою
Днями для переселенців з Донецького регіону працівники ювенальної превенції та спеціалісти криміналістичного забезпечення обласного главку поліції провели цікавий захід. Про це повідомили на офіційному веб-порталі Головного управління Національної поліції в Запорізькій області.
Правоохоронці не лише розповіли дітям, як працюють фахівці ювенальної поліції та криміналістики, а й показали декілька цікавих «фокусів», які притаманні їх професії.
Читайте також: Уродженець Запоріжжя приніс до Чернівецької лікарні вибухівку - подробиці
Спочатку у дітей біла можливість приміряти бронежилети та каски, які в умовах небезпеки рятують правоохоронцям життя, а потім – посидіти у службовому автомобілі й поговорити по гучномовцю. Користуючись нагодою, дитячі копи нагадали малечі та їхнім батькам про дотримання правил дорожнього руху та мінної безпеки, а також безпечної поведінки на воді.
Далі фахівці криміналістичного забезпечення запропонували учасникам заходу детальніше розібратися в криміналістиці. Для цього створили декілька локацій, на кожній з них було спеціальне обладнання та інструменти. Дітей ознайомили із вмістом криміналістичної валізи, розкрили деякі особливості при зборі доказової бази та документуванні наслідків воєнних злочинів, зокрема з використанням безпілотного літального апарату.
Читайте також: У мешканця Запоріжжя знайшли вибухівку та набої
На спеціальному майстер-класі малюкам продемонстрували «фокуси» з відбитками пальців. Діти дізналися, що помітити чіткі відбитки пальців рук на предметах зазвичай дуже важко. Але за допомогою кисті та спеціального магнітного порошку їх можна з легкістю виявити. Вони із задоволенням спробували самостійно «відкатати пальчики» та роздивитись чорні сліди від відбитків під лупою.
Раніше ми писали, що у селі Новоіванівка Запорізького району двоє хлопчиків знайшли на вулиці й принесли додому невідомий предмет циліндричної форми. Як виявилось, це було руків‘я від протитанкової кумулятивної гранати РКГ-3.
![У Запоріжжі для маленьких маріупольців криміналісти влаштували пізнавальний захід (фото)](/uploads/news/resize/w/1200x1200/cu7jpmp7oupcsso1.jpg)
![У Запоріжжі для маленьких маріупольців криміналісти влаштували пізнавальний захід (фото)](/uploads/news/resize/w/1200x1200/u2kfd2jandurv6gg.jpg)
![У Запоріжжі для маленьких маріупольців криміналісти влаштували пізнавальний захід (фото)](/uploads/news/resize/w/1200x1200/y5tgckiygtx9cmgp.jpg)
![У Запоріжжі для маленьких маріупольців криміналісти влаштували пізнавальний захід (фото)](/uploads/news/resize/w/1200x1200/go86kye8tdkl6zm4.jpg)
![У Запоріжжі для маленьких маріупольців криміналісти влаштували пізнавальний захід (фото)](/uploads/news/resize/w/1200x1200/e0ulotmuupj5uqyt.jpg)
![У Запоріжжі для маленьких маріупольців криміналісти влаштували пізнавальний захід (фото)](/uploads/news/resize/w/1200x1200/dblwb4ir9zvmp20t.jpg)
![У Запоріжжі для маленьких маріупольців криміналісти влаштували пізнавальний захід (фото)](/uploads/news/resize/w/1200x1200/ok8298ihqworvl40.jpg)
![У Запоріжжі для маленьких маріупольців криміналісти влаштували пізнавальний захід (фото)](/uploads/news/resize/w/1200x1200/fgkhbdphxnrjahyr.jpg)
![У Запоріжжі для маленьких маріупольців криміналісти влаштували пізнавальний захід (фото)](/uploads/news/resize/w/1200x1200/opg1rzcen66jdmpc.jpg)
![У Запоріжжі для маленьких маріупольців криміналісти влаштували пізнавальний захід (фото)](/uploads/news/resize/w/1200x1200/5hxqgczjqk4wjr0y.jpg)