У нашому місті відбувся літературний фестиваль «Поетичні читання Меридіан Запоріжжя»
У вихідні в Запоріжжі відбувся літературний фестиваль «Поетичні читання Меридіан Запоріжжя», який у нашому місті вчетверте проводить Міжнародна літературна корпорація Meridian Czernowitz за підтримки Фонду імені Роберта Боша та Українського інституту книги.
Читайте також: В якому форматі запорізька бібліотека запрацювала після ворожого обстрілу

«Поетичні читання Меридіан Запоріжжя» проходили в укритті - в одному з Незламних хабів. Протягом двох днів відвідувачі фестивалю купували книжки, слухали і надихалися українськими письменниками, поетами і музикантами. Вхід на всі заходи був безкоштовним, головне - встигнути зареєструватись.

Фестиваль, як повідомили на сайті Запорізької міської ради, об'єднав дев'ять літературно-дискусійних подій за участі провідних українських письменників і митців. Серед гостей фестивалів — Оксана Забужко, Артем Чех, Любко Дереш, Олександр Бойченко, Мар’яна Савка, Дмитро Лазуткін, Євгеній Володченко (Жека Курган) та інші.
"Для нас це не лише література. Це — про підтримку людських зв’язків, довіру та відчуття нормальності навіть у час великої невизначеності", - зазначила кураторка проєкту Євгенія Лопата.

У рамках фестивалю українська поетеса і літературознавиця Мар’яна Савка презентувала у Запоріжжі свою нову поетичну збірку «Навіки ніжні», постмодерніст Любко Дереш представив книжку «Погляд Медузи. Маленька книга пітьми», а відома українська письменниця Оксана Забужко відзначила 30-річчя культового роману «Польові дослідження з українського сексу».


Важливо, що на фестивалі звучали й твори місцевих авторок. Свою творчість презентували Надія Жержерунова, Оксана Приходченко та Ксенія Кобалія.
Поціновувачі сучасної української літератури могли придбати книжні новинки, поспілкуватися з авторами та отримати автографи.
Завершився літературний фестиваль сольним концертом Жеки Кургана, який став яскравим фіналом дводенного свята літератури та музики.
Паралельно літературний фестиваль від Meridian Czernowitz у ці дні проходив і у Харкові.


Враження Оксани Забужко від поїздки у Запоріжжя
Оксана Забужко написала сьогодні на своїй сторінці у фейсбуці після відвідування Запоріжжя:


"Прифронтові міста всім, хто говорить і пише про війну, відвідувати треба регулярно, - для встановлення правильної оптики. Бо, коли раннім ранком, зійшовши з запорізького поїзда, проїздиш середмістям Києва, якоїсь миті ловиш себе на присоромленому подиві: ба, таж ми (кияни) ще тут жируємо, нівроку, - в нас у центрі ВСІ ВІКНА ЦІЛІ!..
В Запоріжжі я була, на жаль, всього пів дня (не до фоток було!) - напередодні місто було атаковано КАБами, п'ять душ загинуло, сирени цілі ті пів дня вили безугавно, але автограф-сесію під відкритим небом провести ми встигли, і запоріжці мені встигли похвалитися нововідкритою виставкою в Центрі сучасного мистецтва (!), - з чого можна здогадатися, що тут квітне та сама прифронтова впертість "жити навсупір".
А на прощання, вже на вокзалі, виймаючи мою валізку з багажника, запорізький таксист на моє: "Тихої вам ночі, і хай супостати повиздихають!" видав на адресу тих, що мають повиздихати, такий багатосюжетний, творчо закручений проклін у кращих фольклорних традиціях (тут не писатиму, бо цукер забанить!), аж мені на хвилиночку зробилося моторошно...
Спасибі Meridian Czernowitz за цю поїздку.
Переможемо".
Ми писали, що 20 червня у галереї "Zaporizhzhia Biruchiy Art Centre" Центру сучасного мистецтва, що на проспекті Соборному, 145, відкрилась виставка "Форми присутності у стані лімбо" творчого подружжя Володимира Гуліча і Насті Лойко. Лімбо - це стан невизначеності і очікування, в якому, на жаль, живуть українці.



Фото Запорізької міської ради, Бориса Дворного
