Родинам мобілізованих металургів допомагають у рамках проєкту «Рятуємо життя»
Від початку активних бойових дій Група Метінвест та ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова заснувала проєкт «Рятуємо життя». Він має на меті кілька напрямків. Перший – видача продуктових комплексів вимушеним переселенцям, які мешкають у шелтерах Метінвесту. Цю гуманітарну допомогу вже отримали всі жителі 5-х запорізьких шелтерів – понад 400 людей. Ще один напрямок проєкту «Рятуємо життя» — підтримка родин мобілізованих працівників підприємств Метінвесту та працівників, які входять до соціальних категорій. Їм також безкоштовно видають продуктові та гігієнічні набори.
![](/uploads/news/redactor/iwt36ug2kml0qe9r.jpg)
Продукти та засоби гігієни, що видають переселенцям та запоріжцям, бізнеси SCM закуповують у Європі або надають компанії-партнери проєкту «Рятуємо життя», які залучені його засновниками. Сьогодні кількість компаній-донорів, які приєдналися до проєкту, сягнула 90, та в Метінвесті стверджують: це не остаточна цифра і ініціатива продовжує набирати оберти. Адже мета проєкту дійсно важлива – підтримати українців, які через російську навалу втратили своє мирне життя.
У Запоріжжі проєкт «Рятуємо життя» вже охопив усіх переселенців, які проживають у шелтерах Метінвесту. Зараз допомогу отримують родини мобілізованих працівників підприємств Метінвесту та працівників, які входять до соціальних категорій. Продуктові та гігієнічні набори їм видають волонтери-співробітники Метінвесту, які з початком повномасштабної війни в Україні долучилися до волонтерської діяльності.
![](/uploads/news/redactor/me2huns5n9zjua38.png)
— До волонтерської роботи я долучилася з початку повномасштабної війни, бо вважаю, що в ці часи як ніколи потрібно допомагати і нашим колегам, і переселенцям, і нужденним запоріжцям. Зараз у рамках проєкту «Рятуємо життя» я видаю продукти харчування, побутову хімію та засоби гігієни нашим співробітникам та їхнім родинам. В цих наборах є все найнеобхідніше. Цю гуманітарну допомогу отримують родини метінвестівців, чиї сини, чоловіки чи батьки пішли на фронт захищати нашу країну, а також люди, які входять у соціальні категорії. Це працівники з інвалідністю, багатодітні родини, матері-одиначки, чорнобильці та родини, в яких виховують дітей з інвалідністю, — розповіла менеджер відділу маркетингу ПрАТ «Запоріжвогнетрив» Іванна Бібік.
![](/uploads/news/redactor/fzlajpqipkq4i9jh.png)
До складу продуктових наборів, які видають співробітникам Метінвесту та їхнім сім’ям, входять якісні продукти тривалого зберігання. Це борошно, цукор, консерви, олія, крупи, макарони, згущене молоко. До гігієнічних наборів увійшли і побутова хімія, і засоби догляду. Зокрема, миючі засоби, мило, зубна паста та щітки, туалетний папір, предмети жіночої гігієни.
![](/uploads/news/redactor/eplavt6iktkq3chl.png)
Працівники підприємств зазначають, що допомогу від Метінвесту вони отримують регулярно.
— Допомогу від проєкту «Рятуємо життя» я отримую не вперше. Спочатку мені видали продуктовий набір, сьогодні я прийшла за побутовою хімією. Допомогою я дуже задоволена, продукти, які я раніше отримала, дуже якісні. На «Запоріжсталі» я працюю вже 41 рік. Так як у мене ІІІ група інвалідності, підприємство надає дуже велику підтримку. Це було і до війни, і зараз. Раніше завод надавав мені фінансову допомогу на операції, зараз дуже підтримує з продуктами, за що я дуже вдячна, — розповіла бригадир цеху холодної прокатки ПАТ «Запоріжсталь» Ксенія Петренко.
![](/uploads/news/redactor/unmjqbyt5j2qnrwt.png)
Гуманітарна допомога дуже важлива для людей саме в часи війни, адже є родини, в яких зменшився заробіток. Тому отримання продуктових наборів дозволяє їм економити кошти на найнеобхідніших речах.
— Мій чоловік працює на «Запоріжсталі» та має інвалідність. Так як він входить у пільгову категорію, підприємство допомагає нашій родині. Ми вже отримували продукти, зараз – гігієнічний набір. Сьогодні я не працюю, тому така підтримка надзвичайно важлива для нас. Це дозволяє нашій родині економити кошти. Гуманітарна допомога від проєкту «Рятуємо життя» дуже актуальна, приємно, що про нас піклуються, — зазначила мешканка Запоріжжя Надія Реніна.
![](/uploads/news/redactor/9aoff5hpr3qrizjx.png)
Допомога в рамках проєкту «Рятуємо життя» буде продовжуватися. Продуктові та гігієнічні набори отримають близько 2 тис. працівників Метінвесту в Запоріжжі.
Нагадаємо, що підприємства Метінвесту допомагають не лише жителям Запоріжжя і переселенцям, а й самому місту.