Вимушені переселенці отримали гігієнічні набори в рамках проєкту “Рятуємо життя”
Від початку активних бойових дій Група Метінвест та ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова заснувала проєкт «Рятуємо життя». В рамках цього проєкту вимушені переселенці, які знайшли прихисток в Запоріжжі, зокрема у шелтерах Метінвесту, отримують різнопланову допомогу. Це продуктові набори та продукти для приготування гарячих страв, одяг та взуття, речі першої необхідності, засоби для гігієни та інше.
![](/uploads/news/redactor/2bgdfgdoe1vwha2i.jpg)
Так, за сприяння громадської організації «Запоріжжя. Платформа Спільних Дій» переселенці отримали засоби особистої гігієни, які надіслали зарубіжні донори. Гігієнічний набір складається з найнеобхідніших речей. Це шампунь, гель для душу, мило, серветки, засоби жіночої гігієни, антисептик та інше.
![](/uploads/news/redactor/w2topkkucqpjpjfw.jpg)
— Вже понад 220 тисяч українців отримали гуманітарну допомогу в рамках проєкту «Рятуємо життя», створеного Метінвестом та Фондом Ріната Ахметова із залученням міжнародних компаній-донорів. Насамперед це соціально незахищені категорії населення – багатодітні матері, люди з інвалідністю, пенсіонери, а також вимушені переселенці та сім’ї мобілізованих співробітників підприємств Метінвесту.
Щомісяця з Європи до гуманітарних хаб Метінвесту надходять продукти, товари першої необхідності, засоби гігієни та медикаменти.
Волонтери формують продукти і речі першої необхідності в набори, які отримують українці. Сьогодні чергову таку партію гуманітарної допомоги передано 450 переселенцям, які нині проживають у Запоріжжі.
Ми вдячні зарубіжним партнерам гуманітарного проєкту. Водночас ми продовжимо цю важливу місію підтримки українців та України, — зазначив директор з операційних поліпшень ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Борисов.
![](/uploads/news/redactor/ioachkpw19jscwze.jpg)
Переселенці кажуть: така допомога дуже потрібна. Адже вибиратися з окупації чи гарячих точок доводиться фактично без нічого.
![](/uploads/news/redactor/9esodmkmuifmgypd.jpg)
— Ми з сином приїхали до Запоріжжя з села Олексіївка Пологівського району. Село наше в окупації. Син у мене — інвалід першої групи. Ми вибиралися на автобусі, який їхав від нас до Запоріжжя за гуманітаркою. Сину потрібно було до лікарні, тож ми попросили водія взяти нас, — розповідає переселенка Валентина. — Добиралися ми майже дві доби. І то нам пощастило. На російському блокпості ми були 150-і у черзі. Але я виплакала, випросила, щоб нас пропустили в початок колони, казала, що нам треба потрапити у лікарню. У Запоріжжі нас дуже добре прийняли, навіть дали окрему кімнату. Поки ми жодних виплат не отримували. Тож така гуманітарна допомога дуже доречна. Тут все необхідне є — і шампунь, і крем, і ще багато всього. Ми дуже вдячні за допомогу.
![](/uploads/news/redactor/8prnvflkhghphj70.jpg)
Юлія з трьома дітьми приїхала до Запоріжжя з Маріуполя. Шлях родини до нашого міста був дуже складним.
![](/uploads/news/redactor/0eefclrlvo5bc049.jpg)
— Ми вибралися із Маріуполя ще 20 березня. Але навіть не виїхали, а вийшли пішки із міста. Далі добиралися попутками. Жили у Бердянську, там я займалася волонтерством. Але коли почалися вибухи, ми поїхали до Запоріжжя. Сюди приїхали близько трьох тижнів тому, – розповіла Юлія. – Коли потрапила до Запоріжжя, подзвонила знайомій. Та направила мене до волонтерів Метінвесту. Тут нас прийняли, допомагають, умови добрі. Я шукаю квартиру, але з трьома гамірними дітьми знайти житло нелегко.
Виплати, як переселенка, я отримую, але їх не на все вистачає. Тому така гуманітарна допомога дуже потрібна. Набори порадували, особливо приємно, що є засоби гігієни для моїх хлопчаків. Дуже дякую всім, хто допомагає.
![](/uploads/news/redactor/mac3t8almast4uie.jpg)
Іван приїхав до Запоріжжя разом із родиною з села Кам’янське Василівського району, яке постійно обстрілює ворог.
![](/uploads/news/redactor/2xyrhivtjldy4tv4.jpg)
— Я виїхав до Запоріжжя разом з дружиною та дитиною ще 16 квітня. Три місяці ми жили на квартирі. Потім господарі повернулися з Польщі, довелося з’їжджати. Звернулися до “Епіцентру”, там нас направили до волонтерів Метінвесту, — розповів Іван. — Умови тут нам подобаються. І допомога дуже потрібна. Дружина в мене отримує виплати як переселенка, але дитина маленька, і на все не вистачає. Тому ми дуже вдячні.
![](/uploads/news/redactor/7jkk5bvazabbbgld.jpg)
Зазначимо, що у Запоріжжі чергову допомогу у вигляді гігієнічних наборів отримають 449 переселенців, у Кам’янському – 874 переселенців, які мешкають на соціальних об’єктах Компанії Метінвест.
![](/uploads/news/redactor/yidg3tc4dvxpsx3a.jpg)
Нагадаємо, гуманітарна місія «Рятуємо життя», створена Групою Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова, об’єднала майже 90 компаній-донорів зі всього світу – Німеччини, Італії, Польщі, Нідерландів, Іспанії, США, Великобританії, Швейцарії, Греції, ОАЕ й інших країн. Також до ініціативи через донації у благодійний фонд Do it together долучаються співробітники Метінвесту. Натепер сума донорської підтримки разом із грошовими внесками благодійників складає 1 819 тисяч євро.