Українські військові ціною власного життя рятують маріупольців
Вчора, 3 травня до Запоріжжя прибула евакуаційна колона з Маріуполя. До міста приїхали 156 людей, які протягом двох місяців разом з військовими перебували на території металургійного підприємства «Азовсталь».
![](/uploads/news/redactor/z3b1gl4bt0uzblha.jpg)
Від постійних обстрілів та бомбардувань вони ховалися у підземних сховищах. Часто – без світла, їжі, води та ліків.
Два місяці справжнього жаху довелося пережити мешканці Маріуполя Анні, а також її маленькому сину Святославу. Зараз йому вже виповнилось шість місяців. Дівчина каже, що вижити їм вдалося завдяки допомозі військових.
![](/uploads/news/redactor/gnpj6lprjhibkgov.jpg)
Нагадаємо, евакуювати людей з «Азовсталі» українська влада намагалася останні кілька тижнів. 27 квітня Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Генсеком ООН Антоніу Геттеррішем. Результатом стала домовленість про спільну гуманітарну операцію України разом із ООН та «Червоним Хрестом».
![](/uploads/news/redactor/uh0bzadi3ddi9w0h.jpg)
За словами віцепрем’єр-міністра — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук, вчора був лише перший етап спецоперації по порятунку людей з «Азовсталі» та з самого міста «Маріуполь. Українська влада не полишить спроб врятувати всіх громадян нашої країни.
![](/uploads/news/redactor/fdxxeg2ikqw8b5xr.jpg)
— Святославу лише шість місяців. Ось які маленькі діти перебували в «Азовсталі» у катакомбах, під завалами. Я хочу звернутися до російської влад: подивіться, де ростуть ці діти. Хіба вони в чомусь винні? Там знаходяться прості цивільні люди, жінки та діти, — зазначає Ірина Верещук. — Коли ми домовляємось про «зелені коридори», я кажу саме про таких людей. Ось кого ми рятуємо. Ми вимагаємо: відкрийте коридори для цивільних. Ось мама, яка два місяці прожила у катакомбах «Азовсталі», без їжі, води, шансу і надії. Добре, що їх вдалося врятувати, але там ще залишились люди. На «Азовсталі» також перебувають наші військові. Наша спільна справа зробити так, щоб вони були врятовані.
![](/uploads/news/redactor/nmocwlanwoqdavu4.jpg)
Як раніше повідомляла редакція, як тільки евакуаційна колона вирушила з Маріуполя, режим тиші був порушений. За повідомленням Генштабу ЗСУ, в районі «Азовсталі» російські військові продовжили блокувати підрозділи наших військ. А також знову почали здійснювати вогневе ураження артилерією і танками по території підприємства, де знаходяться сотні цивільних.
![](/uploads/news/redactor/0nvrn95muuhfc7yc.jpg)
Варто зазначити, що сьогодні, 4 травня, за підтримки ООН та Червоного Хреста погоджено «зелений коридор» Маріуполь-Запоріжжя.
Також сьогодні, буде відкритий зелений гуманітарний коридор для громадян, якім потрібно проїхати на тимчасово окуповані території в районі с. Кам’янське. Командування Сил оборони Запорізького краю просить стежити за безпековою ситуацією, адже у разі її зміни коридор буде закрито.
![](/uploads/news/redactor/tnb09rss8a4srsog.jpg)
Авторка: Анна Кулькова
Фото: Богдан Самойлов