Команда Кирила Вікторова у напруженому протистоянні вдруге в сезоні перемогла "Черкаські Мавпи"

21.12.2022. Суперліга. Івано-Франківськ. БК "Запоріжжя" – БК "Черкаські Мавпи" 82:77 (29:18, 17:15, 14:26, 20:18)

"Запоріжжя": Тельчаров (12 + 3 передачі), Хрисостоміді (32 + 5 перехоплень), Ледньов (6 + 6 підбирань – 8 втрат), Буц (12 + 11 підбирань), Морозов (20 + 6 підбирань – 6 втрат) – старт; Бер (3 підбирання – 3 втрати), Кліманов (2 підбирання).

Головний тренер: Кирило Вікторов

"Черкаські Мавпи": Лейк (22 + 5 передач), Лакомов, Кузнецов (5 + 5 підбирань + 4 перехоплення - 3 втрати), Липовцев (20 + 4 підбирання), Скіра (13 + 3 передачі) – старт; Пошабля (5 + 4 підбирання – 7 втрат), Руслов (4 + 3 підбирання), Назаренко (7 + 3 підбирання), Сорочан.

Головний тренер: Георгій Ступенчук

Гравці БК "Запоріжжя" були максимально концентрованими з перших хвилин. У середині стартової чверті команда Кирила Вікторова мала перевагу 13:7. "Черкаські Мавпи" багато помилялися, влучали з низьким відсотком (3/10 – 30%), тоді як запорізькі гравці навпаки мали відмінні цифри та й взагалі переважали суперника за більшістю статистичних показників. Запоріжці набрали рекордні в сезоні 29 очок за чверть.

Найбільший внесок у командну скарбничку зробив Рафаїл Хрисостоміді (11 очок), який ефектним влучанням з сиреною і завершив стартовий відрізок – 29:18.

Протягом другої чверті баскетболісти "Запоріжжя" отримали перевагу "+15". Підопічні Кирила Вікторова господарювали "у фарбі", домінували на підбираннях та продовжували утримувати високий відсоток реалізації. Єдине – тривожною була ситуація з фолами. Крім Антона Буца, всі гравці стартової п'ятірки мали щонайменше 3 фоли, Максим Ледньов – 4.Проте команда впевнено вела у рахунку – 46:33.

Побоювання почали справджуватися у третій чверті. Коли на фол-траблі опинилися ще й Віталій Тельчаров з Романом Морозовим, суперник відчув можливість переломного моменту. Баскетболісти "Черкаських Мавп" отримували більше простору та менше спротиву, чим успішно користувалися.

Снайперів у складі черкасців вистачало: Дмитро Липовцев мав 5/8 з периметру, по-справжньому увімкнувся американець Деметріус Лейк. Обидва набрали по 17 очок до завершення третьої чверті. Черкаський клуб максимально "підпирав" у рахунку "Запоріжжя" – 62:59.

Старт заключної чверті ледь не звів нанівець усі старання запорізької команди протягом гри. Ривок 9:0 дозволив "Мавпам" отримати перевагу 68:62, коли у складі "Запоріжжя" залишалося обмаль гравців із правом фолити. Та у важкий момент у складі запорізького клубу знайшовся лідер.

Рафаїл Хрисостоміді в останні 5 хвилин зустрічі постійно знаходив можливість набирати очки. Він примудрявся забивати з важких проходів, влучати з-за дуги, холоднокровність молодого захисника просто вражала. Все завершилося перформансом з 32 набраними очками у матчі, що є найкращим результатом цього сезону Суперліги Parimatch в основний час. Баскетболісти "Запоріжжя" відстояли свою перемогу у важкому протистоянні – 82:77.

Також відзначимо 20 очок від Романа Морозова, який достроково завершив гру через перебір фолів, і дабл-дабл Антона Буца – вже вшосте у цьому сезоні. Команда Кирила Вікторова завершила рік на позитивній хвилі та готуватиметься до наступних матчів Суперліги у значно кращому настрої.

БК "Запоріжжя" – БК "Черкаські Мавпи": післяматчева пресконференція

Рафаїл Хрисостоміді, гравець БК "Запоріжжя":

– Вітаю команду та наших уболівальників з перемогою, для нас важлива їхня підтримка, ми її відчуваємо. Враження від гри тільки позитивні. Сьогодні видав свій найрезультативніший матч у Суперлізі, наша команда віддала все для перемоги. Будемо намагатися йти тільки далі, нарешті вдалося перервати серію з поразок.   Кирило Вікторов, головний тренер БК "Запоріжжя":

– Хочу привітати керівництво клубу, всіх хлопців, наших уболівальників з перемогою. Ми на неї довго чекали. Після 10 поразок поспіль нам вона була потрібна морально в першу чергу. Ще – вітаю зі святом баскетболу. Сьогодні свій найкращий матч у сезоні провів Рафаїл Хрисостоміді. Він взяв на себе роль лідера, влучав з високим відсотком. Нарешті у нас четверо гравців набрали більше 10 очок, що означає – ми зіграли командно. Найважливіше те, коли у третій чверті пропустили ривок від суперника, гравці не опустили рук. Хлопці зібралися, наздогнали, вийшли вперед та довели гру до перемоги.