У маршрутках Запоріжжя хочуть запровадити оплату карткою

У міськраді заявили про намір встановити валідатори у приватному транспорті, щоб пасажири могли сплачувати за проїзд менше

У Запоріжжі розглядають можливість запровадження безконтактної оплати проїзду в маршрутках. Якщо проєкт реалізують, пасажири зможуть користуватися банківськими картками та платити за поїздку значно менше, ніж зараз.

Про такі плани повідомила Секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко у своєму телеграм-каналі. За її словами, зараз триває робота над тим, щоб валідатори з'явилися у транспорті приватних перевізників.

Читайте також: Трамваї й тролейбуси працюватимуть інакше: у Запоріжжі на тиждень змінять рух електротранспорту

Питання стало особливо актуальним після підвищення вартості проїзду, яке відбулося у Запоріжжі 16 травня . Відтоді поїздка в маршрутках коштує 25 гривень. Водночас у комунальному транспорті діє інша система.

При оплаті готівкою у трамваях, тролейбусах та великих автобусах пасажири сплачують 20 гривень, а під час безготівкового розрахунку вартість залишається на рівні 15 гривень.

Рішення про підвищення тарифів пояснювали зростанням витрат на пальне, запасні частини, ремонт транспорту, шини, мастильні матеріали та логістику.

Однак зміна вартості проїзду викликала чимало невдоволення серед мешканців міста. Багато запоріжців звертали увагу на те, що після підвищення тарифів якість перевезень не стала кращою.

Також люди порушували питання, чому в маршрутках досі немає можливості оплачувати проїзд карткою та користуватися тими ж перевагами, що й пасажири комунального транспорту.

Схоже, міська влада почула містян.

«Ми зараз працюємо над тим, щоб в транспорті в приватних перевізників були встановлені валідатори, що дає можливість мешканцям сплачувати 15 гривень за проїзд замість 25, як це відбувається зараз. А наш комунальний транспорт, принагідно зауважу, що повністю забезпечений весь валідаторами», – заявила Секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко.

Отже, якщо валідатори з'являться у маршрутках, запоріжці отримають можливість оплачувати поїздки без готівки та економити на щоденних поїздках містом.

Раніше ми писали, що в Запоріжжі антидронові сітки з'являться на мостах і греблі Дніпрогесу