АЗС у Запоріжжі після російського удару 23 червня. Фото: ЗОВА

Чи буде дефіцит палива після атак на АЗС у Запоріжжі: відповідь Івана Федорова

Останніми днями російські війська почастішали атаки на автозаправні станції у Запоріжжі. Лише сьогодні внаслідок ворожого удару по АЗС було пошкоджено приміщення, навіс та металеві опори. Поранення дістала 23-річна жінка.

Раніше, 21 червня, росіяни атакували автозаправну станцію в Осіпенківському мікрорайоні. Тоді поранення отримали дві жінки віком 40 та 45 років.

Попри удари по паливній інфраструктурі, дефіциту пального в регіоні наразі немає. Про це повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров під час брифінгу.

"Ситуація нині така, що дефіциту палива не існує. Вранці в нас була розмова з прем'єр-міністром України щодо реакції та пришвидшення пасивного захисту наших АЗС", – зазначив очільник області.

За словами Івана Федорова, для захисту автозаправних станцій передбачено три основні компоненти.

Перший – встановлення елементів пасивного захисту. Другий – формування ремонтних комплектів для швидкого відновлення пошкоджених об'єктів. Третій – створення мобільних заправних станцій, які можуть бути задіяні у разі критичної ситуації.

Голова ОВА додав, що ці пропозиції вже довели до всіх мереж автозаправних станцій. Водночас питання захисту паливної інфраструктури потребує централізованого врегулювання на державному рівні.

Раніше ми писали, що у Запоріжжі укріплюють ключові переправи: антидронові сітки з'являться на мостах і греблі Дніпрогесу.