Фахівці перевірили готовність зупинок та інфраструктури перед запуском маршруту
У Запоріжжі завершують підготовку до відновлення роботи тролейбусного маршруту №2, який має знову з'єднати Хортицький та Дніпровський райони. Саме на цей маршрут місцеві жителі неодноразово звертали увагу під час зустрічей із представниками влади та у своїх зверненнях.
Про це повідомив голова районної адміністрації по Хортицькому району Сергій Ільченко. Він зазначив, що наразі триває фінальний етап підготовки до запуску.
Читайте також: Пільговий проїзд на літо: скільки коштуватиме поїздка для запорізьких школярів (відео)

Маршрут №2 добре знайомий мешканцям міста. Він почав працювати у 2020 році та швидко став зручним способом дістатися між двома районами Запоріжжя. Однак після початку великої війни роботу електротранспорту довелося переглянути через безпекові фактори та обмеження, пов'язані з ДніпроГЕС.
Ситуацію ускладнили й випадки крадіжок контактного проводу на окремих ділянках. Саме тому у 2025 році майже сім кілометрів контактної мережі прибрали для збереження комунального майна.
Для відновлення маршруту КП «Запоріжелектротранс» розпочало необхідні роботи ще наприкінці травня. Зокрема, спеціалісти монтували контактний провід на вулиці Абрагама Коопа між кільцем для розвороту «Завод «Запоріжкабель» та вулицею Лелеки.
Як зазначається, рішення про повернення тролейбуса ухвалили після аналізу потреб мешканців та численних звернень запоріжців. Тож місто повертає важливий транспортний напрямок, який забезпечить зручніше пересування між районами.
Для перевірки готовності маршруту провели тестовий проїзд. У ньому взяли участь представники районної адміністрації, Департаменту муніципального управління, КП «Запоріжелектротрас», КП «Запоріжміськсвітло», Національної поліції України, Управління патрульної поліції в Запорізькій області та інших служб.
Під час випробування фахівці перевірили стан маршруту, розташування зупинок та обговорили питання, які необхідно завершити до офіційного запуску. За словами учасників перевірки, усі невирішені моменти планують усунути найближчим часом.
«Сьогодні разом із моїм заступником Сергієм Бочіним, представниками Департамент муніципального управління, КП «Запоріжелектротрас», КП «Запоріжміськсвітло», Національної поліції України та Управління патрульної поліції в Запорізькій області й іншими профільними службами провели тестовий проїзд маршрутом, перевірили розташування зупинок та готовність до його запуску, обговорили питання, які ще не вирішено, але в найкоротші терміни буде закрито», - зазначив Ільченко.
Також він висловив сподівання, що надалі жодні обставини не завадять роботі маршруту, який є важливим для жителів Хортицького району. Отже, після завершення всіх підготовчих робіт запоріжці знову отримають пряме тролейбусне сполучення між двома районами міста.
Раніше ми писали, що у запорізьких маршрутках планують встановлювати валідатори
