Скоро у Хортицькому районі з’явиться ще один мурал
Як зараз виглядають головні мурали (настінні росписи) у наймолодшому районі Запоріжжя, Хортицькому — дивіться у фоторепортажі «Індустріалки».
Найбільший мурал району — «Водоспад» (або «Водоспад на Бабурці»). Його висота 33 м, ширина — 14 м. Роспис займає весь торець однієї з дев’ятиповерхівок на вул. Калнишевського, в районі гіпермаркету «Епіцентр». Роспис був створений в 2018 році в рамках соціального проекту «City Face». Його автор — художник-мураліст Володимир Пастушак з Київа. Допомагали запорізькі художники Максим Тунік та Юрій Троян.
У 2020 році «Водоспад» «перерізали» слідами відремонтованих будівельних швів. Після ремонту їх не зафарбували й сліди залишилися досі.
![](/uploads/news/redactor/e30v9zuphad7t5dm.jpg)
![](/uploads/news/redactor/okbtbhvmdtqcg67m.jpg)
Мурал «Геометрія» із серії «Круговорот» художника-мураліста Андрія Калькова з Луцька створено у 2019 році на школі мистецтв № 3 у рамках фестивалю «Сучасне мистецтво для покоління З». В основі серії «Круговорот», як розповідав «Індустріальці» художник, лежить спіраль — це ядро, яке повторюється в кожній роботі. Андрій Кальков вніс у спіраль сучасні мотиви, зробивши малюнок «піксельним». Це перший абстрактний мурал у Запоріжжі.
![](/uploads/news/redactor/q1ul6b681ivqicpl.jpg)
До речі, на фоні новоствореної «Геометрії» зняв відео на пісню «Чикаго» гурт «ТНМК», в рамках міського проекту «Діти із зірками».
Мурал з вітрильником або кораблем, створений у 2019 році, знаходиться на самому початку Хортицького району (якщо їхати з Лівого берегу), на одному з будинків проспекту Інженера Преображенського. Він присвячений українським морякам, які потрапили в полон до росіян під час спроби увійти до Керченського у листопаді 2018 року. Про це розповідав автор, молодий художник-каліграфутурист Олександр Зінов’єв родом з Василівки. На його картинах сплітаються літери у різних стилях. А ще Олександр художньо зашифровує у роботах фрази. Які, проте, неможливо прочитати.
![](/uploads/news/redactor/gj76ffd2oclnuhdj.jpg)
![](/uploads/news/redactor/mag63hvkulaceup3.jpg)
Мурал «Образ України» був створений на трансформаторній будці біля Будинку культури «Хортицький» та церкви св. Миколая у 2019 році. Автор — Олександра Ганнич.
![](/uploads/news/redactor/mbm6thrl8mj6ttaj.jpg)
Найновіший на сьогодні мурал — по мотивах популярної марки «Русскій воєнний корабль, іді …!», на одній з трансформаторних будок на вулиці Рубана. Він з’явився у травні цього року. Автор проєкту мурала — Денис Антюхов, художниця — Ганна Соловйова.
![](/uploads/news/redactor/kdetdztujwbdcfps.jpg)
![](/uploads/news/redactor/zwyebch0psojjc34.jpg)
До речі, ця трансформаторна будка розписана й з інших боків.
![](/uploads/news/redactor/phx2hrx0y8dao3sn.jpg)
![](/uploads/news/redactor/fetilotqad3oysse.jpg)
![](/uploads/news/redactor/uv5agciiueydqnyd.jpg)
В цій місцевості можна зустріти й інші розписані трансформаторні будки. Як, наприклад, ця.
![](/uploads/news/redactor/zr1leimtbbnunqyd.jpg)
![](/uploads/news/redactor/sovah8v2cs5cxtzc.jpg)
![](/uploads/news/redactor/zljs2adbxwir0slv.jpg)
Бонус
Як повідомив «Індустріальці» Денис Антюхов, на наступному тижні в Хортицькому районі, на вулиці Дорошенко, планують закінчити ще один мурал — «Мрія».
![](/uploads/news/redactor/ywfpxcqwluwkxz77.jpg)
Фото автора
Фото майбутнього муралу «Мрія» надано Денисом Антюховим